ECAV Prievidza

Cirkevný zbor Evanjelickej cirkvi augsburského vyznania Zemianske Kostoľany

Všetko môžem v Kristu, ktorý ma posilňuje.
(List apoštola Pavla Filipským, 4. kapitola, 13. verš.)


ECAV Prievidza

Dnes je


Meniny na web

Novinky

V sekcii Služby Božie je aktualizovaný rozpis bohoslužieb a zborových aktivít do Vianoc.

V sekcii Služby Božie nájdete rozpis bohoslužieb a zborových aktivít počas Vianoc a januára 2019.

Facebook

Facebook Zbor

Facebook Handlová

Štatistika stránky

TOPlist free counters

Google prekladač

Preklad našej stránky do angličtiny pomocou prekladača Google. Následne možnosť výberu iného jazyka. Jedná sa o „strojový" preklad, nie všetky vety budú preložené logicky správne.

ecavprievidza.sk

© 2008
Všetky práva vyhradené!

Stretnutie rodín v Lelovciach 21. mája 2011

Lelovce 2011 Ako asi všetci viete, raz za mesiac, zvyčajne v nedeľu, sa stretávame na rodinných stretnutiach, na fare v Zemianskych Kostoľanoch. Teraz naše tretie stretnutie prebehlo v sobotu 21. mája 2011 na chate v Lelovciach, ktorú pre nás vybavil brat Ján Kuneš, za čo mu ešte raz ďakujeme.
V sobotu ráno sme sa stretli na farme v Lelovciach, odkiaľ nás „lesobus" odviezol na chatu. Kto by nevedel, čo je to „lesobus", tak je to traktor s prívesom, v ktorom sú sedadlá.
Po príchode na chatu sme sa pomodlili a zaspievali niekoľko piesní. Potom nasledoval výklad o krížoch:
o chybách, ktoré robíme,
o poklade, ktorý nám pripravil Pán Ježiš,
o láske, ktorá viedla Pána Ježiša na kríž a zmenila všetko.
A má moc zmeniť aj naše životy, ak my vyznáme svoje chyby, budeme prosiť o odpustenie a príjmeme Pána Ježiša za svojho Pána a Spasiteľa, aj pre nás je pripravený poklad, ktorý nám pripravil Pán Ježiš. Tento výklad pripravila sestra Iveta Krpelanová metódou Sketchboard.
Po výklade sme si znova zaspievali a začali sme pripravovať oheň na opekanie. O ten sa postarali prítomní chlapi a ženy pripravili špekačky na opekanie. Po opekačke sme sa išli prejsť k „Eifelovej veži", ktorou bol lesnícky posed. Pri posede sme sa pofotili a pokochali skvelým výhľadom. Po návrate z prechádzky, nás čakali rôzne hry, napríklad sme hľadali papieriky, ktoré boli skryté v okolí chatky, na nich boli slová veršov, ktoré sme mali správne poskladať.
Čas rýchlo bežal, naše stretnutie sa chýlilo ku koncu a my sme čakali na „lesobus". Keďže neprichádzal, my deti sme si skrátili čas hrou na schovávačku. Keď prišiel „lesobus", všetci sme nastúpili a o chvíľu sme boli znova na farme. Domov sme sa vracali plní pekných zážitkov z pekného dňa a oslavy Pána Boha v lone prírody.

Ivana Krpelanová