ECAV Prievidza

Cirkevný zbor Evanjelickej cirkvi augsburského vyznania Zemianske Kostoľany

Všetko môžem v Kristu, ktorý ma posilňuje.
(List apoštola Pavla Filipským, 4. kapitola, 13. verš.)


ECAV Prievidza

Dnes je


Meniny na web

Novinky

V sekcii Služby Božie je aktualizovaný rozpis bohoslužieb a zborových aktivít do Vianoc.

V sekcii Služby Božie nájdete rozpis bohoslužieb a zborových aktivít počas Vianoc a januára 2019.

Facebook

Facebook Zbor

Facebook Handlová

Štatistika stránky

TOPlist free counters

Google prekladač

Preklad našej stránky do angličtiny pomocou prekladača Google. Následne možnosť výberu iného jazyka. Jedná sa o „strojový" preklad, nie všetky vety budú preložené logicky správne.

ecavprievidza.sk

© 2008
Všetky práva vyhradené!

Detský letný tábor

Sedemnásť detí nášho zboru z Prievidze, Handlovej, Nitrianskeho Pravna, Novák, Koša a Sebedražia sa zúčastnilo 19. až 23. augusta 2013 na dennom biblickom tábore Víťazný beh.
Každý deň začínal modlitebným stíšením. Potom nasledovali hry a súťaže, kde Bežci a Atléti zbierali body pre svoj tím. Po dobrých výkonoch bolo treba doplniť energiu a vitamíny z ovocnej desiaty. A potom bola besiedka pozostávajúca z piesní, lekcie, kvízu a učenia zlatého verša.
Hlavnou postavou celého tábora bol apoštol Pavol, ktorý viackrát vo svojich listoch hovorí o svojom živote ako o behu alebo ako o zápase.
Deti mohli sledovať proces Pavlovej premeny. Od Saula, ktorý nenávidel všetko, čo súviselo s Pánom Ježišom. Videli jeho úprimnú ľútosť, keď sa mu zjavil Pán Ježiš na ceste do Damasku. Počuli, koľko prenasledovania a odmietnutia zažil Pavol v prvých rokoch po svojom obrátení, no ani v tých najväčších problémoch nezostal Pavol úplne sám. Videli aj jeho vytrvalosť a odhodlanie pri hlásaní evanjelia. Spoznali Pavla aj v jeho slabosti, kedy k nemu prišiel Pán Ježiš so slovami povzbudenia. A keď sa jeho život chýli ku koncu, napriek ťažkostiam a mnohým súženiam, s ktorými sa stretol, hodnotí svoj život pozitívne.
Na príklade Pavlovho života sme deti vyzvali, že aj oni potrebujú začať svoj vlastný beh s Pánom Ježišom; vysvetlili sme im, ako môžu tento beh začať; ukázali sme im, že život s Pánom Ježišom nebude bez problémov, ale On bude vždy s nimi, aby im pomohol; a varovali sme ich pred tým, čo sa stane, ak na svoj beh s Pánom Ježišom nenastúpia.
Na obed sme chodili do neďalekej reštaurácie, kde sa o nás veľmi dobre postarali a chutné jedlo rýchlo mizlo z tanierov.
Popoludnia sme venovali tvorivým dielňam, kde mohli deti preukázať svoju šikovnosť a tvorivosť. Už tradične si maľovali tričká textilnými fixkami a voskovkami podľa vlastnej fantázie. Ušili si zvieratká z nepotrebných ponožiek. Staršia skupina obmotávala plechovky špagátikom a potom ozdobovala farebnými nitkami; zo skladaných čajových sáčkov vytvorili podložky pod poháre a z farebných papierov technikou 3D origami poskladali ananás. Mladšia skupina si robila zo zažehľovacích korálok podložky pod poháre; oblepovaním plastových fľaštičiek kúskami farebného papiera vznikli zaujímavé vázičky a tiež si vytvorili pekné obrázky z vystrihnutých farebných koliesok.
Na konci tábora dostalo každé dieťa diplom a balíček s drobnosťami, ktoré im budú pripomínať tieto spoločné chvíle.
Vďaka a chvála za krásny, požehnaný týždeň patrí predovšetkým Pánu Bohu, ktorý nás ochraňoval, dal pekné počasie a deti, ktoré pozorne počúvali, aby sa čo najviac o Ňom dozvedeli.

Mgr. Blanka Kostelná