ECAV Prievidza

Cirkevný zbor Evanjelickej cirkvi augsburského vyznania Zemianske Kostoľany

Všetko môžem v Kristu, ktorý ma posilňuje.
(List apoštola Pavla Filipským, 4. kapitola, 13. verš.)


ECAV Prievidza

Dnes je


Meniny na web

Novinky

V sekcii Služby Božie je aktualizovaný rozpis bohoslužieb a zborových aktivít do Vianoc.

V sekcii Služby Božie nájdete rozpis bohoslužieb a zborových aktivít počas Vianoc a januára 2019.

Facebook

Facebook Zbor

Facebook Handlová

Štatistika stránky

TOPlist free counters

Google prekladač

Preklad našej stránky do angličtiny pomocou prekladača Google. Následne možnosť výberu iného jazyka. Jedná sa o „strojový" preklad, nie všetky vety budú preložené logicky správne.

ecavprievidza.sk

© 2008
Všetky práva vyhradené!

Prvé stretnutie mužov v našom zbore

Bratia a sestry, nedávno ste si mohli prečítať radostný článok o prvom stretnutí mužov Turčianskeho seniorátu v Žiline. S vďačnosťou Pánu Bohu sa chcem s vami podeliť o informáciu o prvom stretnutí mužov v našom zbore.
Inšpirovaný stretnutím v Žiline a výzvou brata farára Michala Klusa z Třineckého zboru na verš z Biblie (Prvá kniha Mojžišova, 3. kapitola, 9. verš) Kde si, Adam? - Kde si, Miloš? Kde si, Peter? Kde si, Ivan? Kde si, Marek? Kde ste všetci ostatní muži, ktorých Ja volám a vy ma nepočujete, alebo aj počujete, ale máte toľko povinností, že na Mňa vám neostáva čas? Povzbudení týmito slovami sme sa stretli v sobotu 8. novembra o 17. hodine v zborovej miestnosti v kostole v Prievidzi. Začali sme krátkym privítaním a piesňou. Potom sme si povedali pár slov o sebe, aby sme sa trochu spoznali a spoločne sme si rozobrali Žalm 139 s otázkami: Čo si myslia ľudia o Bohu? a Ako vnímal Boha Dávid? Vďaka Pánu Bohu sme sa zišli ôsmy v rôznom vekovom zložení. Bolo to výborné, že sme sa mohli zdielať s rôznymi skúsenosťami z našich životov.
Ďalšie stretnutie bude v nedeľu 23. novembra 2014 o 17:00 v zborovej miestnosti v kostole v Prievidzi. Pozývam vás, bratia, príďte aj vy! Buďte chlapi a dokážte si nájsť čas na Boha! Nie je nutné mať nejaké špeciálne vedomosti o Bohu, alebo danosti, aby ste mohli prísť. Stretnutie je neformálne a cieľom je stretnúť sa a v prípade záujmu, povedať svoj názor.
Uvidíme sa v nedeľu 23. novembra 2014 o 17:00.

Miloš Krpelan