ECAV Prievidza

Cirkevný zbor Evanjelickej cirkvi augsburského vyznania Zemianske Kostoľany

Všetko môžem v Kristu, ktorý ma posilňuje.
(List apoštola Pavla Filipským, 4. kapitola, 13. verš.)


ECAV Prievidza

Dnes je


Meniny na web

Novinky

V sekcii Služby Božie nájdete informácie o aktivitách v našom zbore v marci a na prelome mesiacov.

Služby Božie pri príležitosti Zvestovania Pána sa uskutočnia v prievidzskom kostole v pondelok 25. marca o 17:00.

V sekcii Pripravujeme nájdete pozvánku na Volanie bez poplatku.

V sekcii Informácie a dokumenty pribudol Evidenčný list člena zboru. Prosíme, riaďte sa pokynmi, ktoré sú pri ňom uvedené.

Facebook

Facebook Zbor

Facebook Handlová

Štatistika stránky

TOPlist free counters

Google prekladač

Preklad našej stránky do angličtiny pomocou prekladača Google. Následne možnosť výberu iného jazyka. Jedná sa o „strojový" preklad, nie všetky vety budú preložené logicky správne.

ecavprievidza.sk

© 2008
Všetky práva vyhradené!

Seniorálne stretnutie mužov v Žiline

Dňa 11. októbra 2014 sa konalo prvé seniorátne stretnutie mužov v Žiline. Inšpirácia vznikla zo spolupráce so zborom v Třinci, kde sa takéto stretnutia konajú každoročne už niekoľko rokov. Hlavná téma bola: Kde si, Adam? Hovorili rečníci ako brat farár Marián Kaňuch (ECAV Žilina), brat farár Michal Klus z Třineckého zboru, brat farár Mišina (ECAV Turčianske Teplice). Odznelo aj cenné a silné svedectvo z úst Dušana Valka (ECAV Dolný Kubín). Z nášho zboru sme sa zúčastnili Miloš Krpelan a Peter Kajtár. Úchvatná bola atmosféra nezištného a priateľského prijatia.
Hovorilo sa okrem iného o tom, ako my muži máme byť aktívni vo vedení rodiny, zboru a podobne, aby to bolo na slávu Božiu. Vtedy je hlavou muža Kristus a muž môže byť hlavou ženy. Bratia sa zdieľali aj s úskaliami bežného života v spoločenstve a aktivitách za zbor. Na záver bola diskusia o zakladaní mužských skupiniek v niektorých zboroch, o ich začiatkoch, ako sa stretávajú. Celé stretnutie sme zakončili spoločným obedom.
Cestou domov nám prialo počasie, takže sme si obohatili výlet o zážitky návštevou žilinského futbalového štadióna (ktorý sa v tých dňoch preslávil), dopravného múzea v Rajeckých Tepliciach a dreveného betlehemu v Rajeckej Lesnej.

MUDr. Peter Kajtár