ECAV Prievidza

Cirkevný zbor Evanjelickej cirkvi augsburského vyznania Zemianske Kostoľany

Všetko môžem v Kristu, ktorý ma posilňuje.
(List apoštola Pavla Filipským, 4. kapitola, 13. verš.)


ECAV Prievidza

Dnes je


Meniny na web

Novinky

Služby Božie 30. septembra budú čítané a v našom zbore len v Zemianskych Kostoľanoch a v Prievidzi.

V sekcii Reformačné listy nájdete 28. číslo.

Zasadnutie celozborového presbyterstva sa uskutoční v piatok 5. októbra 2018 o 16:30 v zborovej miestnosti prievidzského kostola.

Facebook

Facebook

Štatistika stránky

TOPlist free counters

Google prekladač

Preklad našej stránky do angličtiny pomocou prekladača Google. Následne možnosť výberu iného jazyka. Jedná sa o „strojový" preklad, nie všetky vety budú preložené logicky správne.

ecavprievidza.sk

© 2008
Všetky práva vyhradené!

Seniorálne stretnutie mužov v Žiline

Dňa 11. októbra 2014 sa konalo prvé seniorátne stretnutie mužov v Žiline. Inšpirácia vznikla zo spolupráce so zborom v Třinci, kde sa takéto stretnutia konajú každoročne už niekoľko rokov. Hlavná téma bola: Kde si, Adam? Hovorili rečníci ako brat farár Marián Kaňuch (ECAV Žilina), brat farár Michal Klus z Třineckého zboru, brat farár Mišina (ECAV Turčianske Teplice). Odznelo aj cenné a silné svedectvo z úst Dušana Valka (ECAV Dolný Kubín). Z nášho zboru sme sa zúčastnili Miloš Krpelan a Peter Kajtár. Úchvatná bola atmosféra nezištného a priateľského prijatia.
Hovorilo sa okrem iného o tom, ako my muži máme byť aktívni vo vedení rodiny, zboru a podobne, aby to bolo na slávu Božiu. Vtedy je hlavou muža Kristus a muž môže byť hlavou ženy. Bratia sa zdieľali aj s úskaliami bežného života v spoločenstve a aktivitách za zbor. Na záver bola diskusia o zakladaní mužských skupiniek v niektorých zboroch, o ich začiatkoch, ako sa stretávajú. Celé stretnutie sme zakončili spoločným obedom.
Cestou domov nám prialo počasie, takže sme si obohatili výlet o zážitky návštevou žilinského futbalového štadióna (ktorý sa v tých dňoch preslávil), dopravného múzea v Rajeckých Tepliciach a dreveného betlehemu v Rajeckej Lesnej.

MUDr. Peter Kajtár