ECAV Prievidza

Cirkevný zbor Evanjelickej cirkvi augsburského vyznania Zemianske Kostoľany

Všetko môžem v Kristu, ktorý ma posilňuje.
(List apoštola Pavla Filipským, 4. kapitola, 13. verš.)


ECAV Prievidza

Dnes je


Meniny na web

Novinky

V sekcii Služby Božie je aktualizovaný rozpis bohoslužieb a zborových aktivít do Vianoc.

V sekcii Služby Božie nájdete rozpis bohoslužieb a zborových aktivít počas Vianoc a januára 2019.

Facebook

Facebook Zbor

Facebook Handlová

Štatistika stránky

TOPlist free counters

Google prekladač

Preklad našej stránky do angličtiny pomocou prekladača Google. Následne možnosť výberu iného jazyka. Jedná sa o „strojový" preklad, nie všetky vety budú preložené logicky správne.

ecavprievidza.sk

© 2008
Všetky práva vyhradené!

Zájazd do Trenčína a Uhrovca

Dňa 17. mája 2014 si členovia nášho zboru urobili výlet do Trenčína, kde sa v evanjelickom kostole konala krásna akcia pod názvom „Od prameňov slovenčiny". Zazneli tu básne v podaní známej herečky Idy Rapaičovej, ďalej skladby, ktoré zahralo sláčikové kvarteto Konzervatória v Bratislave a piesne od rôznych slovenských autorov. Interprétmi piesní bola vokálna skupina VOX z Trenčína, v ktorej účinkuje aj náš brat Ondrej Pilch mladší, študent piateho ročníka tunajšej univerzity.
Keďže celá akcia bola venovaná výročiu narodenia Ľudovíta Štúra, tak cestou do Trenčína sme sa zastavili v Uhrovci, ktorý je rodiskom nielen Ľudovíta Štúra, ale aj Alexandra Dubčeka. Prezreli sme si ich rodný dom, kde je zriadená expozícia zo života Ľudovíta Štúra a bol nám premietnutý dokumentárny film o Alexandrovi Dubčekovi. V Uhrovci sme navštívili aj obecné „múzeum", kde sme si mohli prezrieť rôzne dobové oblečenie, nábytok, náradie a hlavne výstavné kusy výrobkov z niekdajšej uhroveckej sklárne - vázy, poháre, lampy.

Ing. Marta Šuňalová