ECAV Prievidza

Cirkevný zbor Evanjelickej cirkvi augsburského vyznania Zemianske Kostoľany

Všetko môžem v Kristu, ktorý ma posilňuje.
(List apoštola Pavla Filipským, 4. kapitola, 13. verš.)


ECAV Prievidza

Dnes je


Meniny na web

Novinky

V sekcii Služby Božie je aktualizovaný rozpis bohoslužieb a zborových aktivít do Vianoc.

V sekcii Služby Božie nájdete rozpis bohoslužieb a zborových aktivít počas Vianoc a januára 2019.

Facebook

Facebook Zbor

Facebook Handlová

Štatistika stránky

TOPlist free counters

Google prekladač

Preklad našej stránky do angličtiny pomocou prekladača Google. Následne možnosť výberu iného jazyka. Jedná sa o „strojový" preklad, nie všetky vety budú preložené logicky správne.

ecavprievidza.sk

© 2008
Všetky práva vyhradené!

Víkendový pobyt pre deti a dorast na chate v Malinovej

V sobotu 30. mája sme sa skoro ráno stretli v Malinovej, kde sme zaparkovali svoje osobné autá a „prestúpili" na náš horský taxík, ktorým nás brat Ivan Junga vyviezol na poľovnícku chatu, ktorá sa nachádza v horách nad Malinovou. Tu sme strávili jeden deň plný skvelých zážitkov. Hneď po tom, čo sme sa dostali na miesto a vybalili veci, začali sme s prípravou obeda - kotlíkového divinového gulášu. Pokým ho starší z nás pripravili, išli sme sa my ostatní najskôr na kúsok prejsť a potom sme si vypočuli biblické zamyslenie na tému: Boží nádherný domov. Božie Slovo nás posilnilo na duchu, ale naše telá už naznačovali, že aj oni potrebujú jesť. Vďaka Bohu však už bol guláš pripravený a tak sme sa doňho mohli s chuťou pustiť. Poobede k nám zavítal aj brat Marek Měrka, ktorý viedol prednášku o ochrane vtáctva a prírody, ktorá bola tiež veľmi poučná. Potom už bol program až do spoločnej večere voľný a tak sa niektorí hrali, iní zas debatovali ležiac na tráve, či sediac v altánku. Jediným negatívom tejto víkendovky bolo to, že sme večer kvôli búrke nemohli špekáčky opekať, ale museli sme si ich upiecť na panvici. Patričnú atmosféru nám však vynahrádzal krb v spoločenskej miestnosti v chate a spev táborákových piesní s gitarou, banjom a cajonom. Denný program nás celkom zmohol a tak sme zaspali celkom skoro - ešte pred polnocou! :) Ráno sme sa potom rýchlo zbalili a dopravili postupne do Prievidze do kostola, kde sme vystúpili s piesňou „Môj Boh".
Pánu Bohu patrí veľká vďaka za ochranu pred úrazmi, ale aj za všetkých ochotných bratov a sestry, ktorí sa podieľali na príprave víkendovky.

Mgr. Jakub Pavlús