ECAV Prievidza

Cirkevný zbor Evanjelickej cirkvi augsburského vyznania Zemianske Kostoľany

Všetko môžem v Kristu, ktorý ma posilňuje.
(List apoštola Pavla Filipským, 4. kapitola, 13. verš.)


ECAV Prievidza

Dnes je


Meniny na web

Novinky

V sekcii Služby Božie je aktualizovaný rozpis bohoslužieb a zborových aktivít do Vianoc.

V sekcii Služby Božie nájdete rozpis bohoslužieb a zborových aktivít počas Vianoc a januára 2019.

Facebook

Facebook Zbor

Facebook Handlová

Štatistika stránky

TOPlist free counters

Google prekladač

Preklad našej stránky do angličtiny pomocou prekladača Google. Následne možnosť výberu iného jazyka. Jedná sa o „strojový" preklad, nie všetky vety budú preložené logicky správne.

ecavprievidza.sk

© 2008
Všetky práva vyhradené!

Návšteva v Hanušovciach nad Topľou

V dňoch 30. apríla a 1. mája 2016 sa konal zborový zájazd do Cirkevného zboru v Hanušovciach nad Topľou, odkiaľ pochádza brat kaplán s manželkou.
Aj keď nás čakala dlhšia cesta, ubehla pomerne rýchlo. Po príchode do Hanušoviec nás čakal chutný obed a po ňom sme navštívili okolité dcérocirkvi: Petrovce, Medzianky a Pavlovce. Tam sme si od zborového pána farára vypočuli bohatú históriu cirkevného zboru a prezreli sme si všetky kostoly patriace do tohto cirkevného zboru. Nasledovala prehliadka Vlastivedného múzea a archeoparku v Hanušovciach so zaujímavým programom.
V závere dňa sme sa stretli spolu s domácimi cirkevníkmi na fare pri občerstvení a duchovnej piesni. Potom si nás cirkevníci zobrali k sebe domov, kde sme sa všetci cítili veľmi dobre. Mnohí z nás sme nadviazali nové priateľstvá. Ochotní domáci nás veľmi milo prijali a postarali sa o nás tak, že nám skutočne nič nechýbalo.
V nedeľu sme sa všetci spoločne stretli na službách Božích v Hanušovciach nad Topľou. Kázeň Slova Božieho bola formou trochu netypická, pretože kázal nielen domáci pán farár Martin Škarupa, ale aj brat kaplán Michal Tekely.
Po dobrom obede, občerstvení, koláčikoch a káve sme sa vydali na cestu domov, plní zážitkov, povzbudení a radosti z toho, že sme mohli tento výlet uskutočniť.

Mgr. Michal Tekely