ECAV Prievidza

Cirkevný zbor Evanjelickej cirkvi augsburského vyznania Zemianske Kostoľany

Všetko môžem v Kristu, ktorý ma posilňuje.
(List apoštola Pavla Filipským, 4. kapitola, 13. verš.)


ECAV Prievidza

Dnes je


Meniny na web

Novinky

V sekcii Služby Božie je aktualizovaný rozpis bohoslužieb a zborových aktivít do Vianoc.

V sekcii Služby Božie nájdete rozpis bohoslužieb a zborových aktivít počas Vianoc a januára 2019.

Facebook

Facebook Zbor

Facebook Handlová

Štatistika stránky

TOPlist free counters

Google prekladač

Preklad našej stránky do angličtiny pomocou prekladača Google. Následne možnosť výberu iného jazyka. Jedná sa o „strojový" preklad, nie všetky vety budú preložené logicky správne.

ecavprievidza.sk

© 2008
Všetky práva vyhradené!

Deň matiek

Vďaka Ti, Pane, za mamu, za jej starostlivé a láskavé ruky, za noci, ktoré pri mne prebdela, za to, že ju mám. Daj, aby všetky deti sveta spoznali pohladenie mamy, by na svete nebol nikto z detí sám.
Deň matiek je špeciálny čas povedať našim mamám, ako ich máme radi, čo pre nás znamenajú a vyjadriť im našu vďačnosť za všetko, čo pre nás urobili. Stretli sme sa preto aj my v našom kostole v Prievidzi a spoločne sme sa zamýšľali nad slovom Božím zo žalmu 127, 1. verš: „Ak Hospodin nestavia dom, márne sa namáhajú stavitelia, ak Hospodin nestráži mesto, márne bdie strážnik.“
Počuli sme o tom, že aj keď sa nám, mamám zdá naša práca niekedy zbytočná a nenaplňujúca, Pán Boh sa k nej priznáva a je s každou jednou z nás, stojí pri nás a požehnáva nás. O tom bolo aj krátke pásmo básní, ktoré si pre nás pripravili deti z besiedky. Zaspievali dve piesne o mamičke. V programe nám poslúžili aj Alžbetka Šandriková hrou na husliach a Lenka Krpelanová hrou na klavíri. Lydka Krpelanová nám zarecitovala báseň od Silvie Kučerkovej-Mojžišovej MAMA. Ďakujem Lenke, Viki, Jakubovi, Emmke, Alžbetke, Zuzke a Lydke za účinkovanie v programe, za to, že poďakovali a vyčarili úsmev na tvári nielen svojim mamičkám, ale aj nám všetkým.
Nech Pán Boh aj naďalej bdie a stráži naše rodiny i všetky naše mamičky. Kiež sa Mu necháme viesť v každom našom konaní.

Iveta Krpelanová