ECAV Prievidza

Cirkevný zbor Evanjelickej cirkvi augsburského vyznania Zemianske Kostoľany

Všetko môžem v Kristu, ktorý ma posilňuje.
(List apoštola Pavla Filipským, 4. kapitola, 13. verš.)


ECAV Prievidza

Dnes je


Meniny na web

Novinky

Od júna 2019 bežíme na novom vzore stránky. Stačí použiť voľbu Domov.

Facebook

Facebook Zbor

Facebook Handlová

Štatistika stránky

TOPlist free counters

Google prekladač

Preklad našej stránky do angličtiny pomocou prekladača Google. Následne možnosť výberu iného jazyka. Jedná sa o „strojový" preklad, nie všetky vety budú preložené logicky správne.

ecavprievidza.sk

© 2008
Všetky práva vyhradené!

Popoludnie na Bôriku

V sobotu 7. decembra 2013 o 16. hodine sa uskutočnilo adventné stretnutie v Centre sociálnych služieb Bôrik v Nitrianskom Pravne. Spoločenská miestnosť v miestnom domove dôchodcov bola plná jej obyvateľov.
Na začiatku nás aj domácich privítal pán Holček. Nasledovali tri piesne, ktoré zaspievala Ivanka Krpelanová. Slovom poslúžila sestra farárka Blanka Kostelná. Hovorila o tom, že obdobie adventu nie je len obdobím, kedy si pripomíname blížiace sa narodenie Pána Ježiša, ale že to je obdobie, kedy sa máme pripravovať na Jeho druhý príchod. Jas a lesk vianočných ozdôb nemôže zatieniť skutočný význam adventu a Vianoc. Sestra farárka popriala všetkým požehnané prežitie nastávajúcich sviatkov.
Potom spievali Lydka a Lenka Krpelanové, a Sárka Šimková zarecitovala báseň o advente. Nakoniec sme ešte spoločne zaspievali niekoľko piesní.
Sme veľmi radi, že sme aj takýmto spôsobom mohli poslúžiť starším ľuďom, ktorí rovnako, ako aj my, vekovo mladší, potrebujú počuť zvesť slova Božieho.

Iveta Krpelanová