ECAV Prievidza

Cirkevný zbor Evanjelickej cirkvi augsburského vyznania Zemianske Kostoľany

Všetko môžem v Kristu, ktorý ma posilňuje.
(List apoštola Pavla Filipským, 4. kapitola, 13. verš.)


ECAV Prievidza

Dnes je


Meniny na web

Novinky

Od júna 2019 bežíme na novom vzore stránky. Stačí použiť voľbu Domov.

Facebook

Facebook Zbor

Facebook Handlová

Štatistika stránky

TOPlist free counters

Google prekladač

Preklad našej stránky do angličtiny pomocou prekladača Google. Následne možnosť výberu iného jazyka. Jedná sa o „strojový" preklad, nie všetky vety budú preložené logicky správne.

ecavprievidza.sk

© 2008
Všetky práva vyhradené!

Deň matiek

Vďaka Ti, Pane, za mamu, za jej starostlivé a láskavé ruky, za noci, ktoré pri mne prebdela, za to, že ju mám. Daj, aby všetky deti sveta spoznali pohladenie mamy, by na svete nebol nikto z detí sám.
Deň matiek je špeciálny čas povedať našim mamám, ako ich máme radi, čo pre nás znamenajú a vyjadriť im našu vďačnosť za všetko, čo pre nás urobili. Stretli sme sa preto aj my v našom kostole v Prievidzi a spoločne sme sa zamýšľali nad slovom Božím zo žalmu 127, 1. verš: „Ak Hospodin nestavia dom, márne sa namáhajú stavitelia, ak Hospodin nestráži mesto, márne bdie strážnik.“
Počuli sme o tom, že aj keď sa nám, mamám zdá naša práca niekedy zbytočná a nenaplňujúca, Pán Boh sa k nej priznáva a je s každou jednou z nás, stojí pri nás a požehnáva nás. O tom bolo aj krátke pásmo básní, ktoré si pre nás pripravili deti z besiedky. Zaspievali dve piesne o mamičke. V programe nám poslúžili aj Alžbetka Šandriková hrou na husliach a Lenka Krpelanová hrou na klavíri. Lydka Krpelanová nám zarecitovala báseň od Silvie Kučerkovej-Mojžišovej MAMA. Ďakujem Lenke, Viki, Jakubovi, Emmke, Alžbetke, Zuzke a Lydke za účinkovanie v programe, za to, že poďakovali a vyčarili úsmev na tvári nielen svojim mamičkám, ale aj nám všetkým.
Nech Pán Boh aj naďalej bdie a stráži naše rodiny i všetky naše mamičky. Kiež sa Mu necháme viesť v každom našom konaní.

Iveta Krpelanová