ECAV Prievidza

Cirkevný zbor Evanjelickej cirkvi augsburského vyznania Zemianske Kostoľany

Všetko môžem v Kristu, ktorý ma posilňuje.
(List apoštola Pavla Filipským, 4. kapitola, 13. verš.)


ECAV Prievidza

Dnes je


Meniny na web

Novinky

Od júna 2019 bežíme na novom vzore stránky. Stačí použiť voľbu Domov.

Facebook

Facebook Zbor

Facebook Handlová

Štatistika stránky

TOPlist free counters

Google prekladač

Preklad našej stránky do angličtiny pomocou prekladača Google. Následne možnosť výberu iného jazyka. Jedná sa o „strojový" preklad, nie všetky vety budú preložené logicky správne.

ecavprievidza.sk

© 2008
Všetky práva vyhradené!

Po stopách Jozefa Miloslava Hurbana

Pri príležitosti 200. výročia narodenia Jozefa Miloslava Hurbana sa náš cirkevný zbor rozhodol uctiť si jeho pamiatku návštevou miest, kde sa narodil a pôsobil. Dňa 21. októbra 2017 sme navštívili Hlboké. Tu sa nachádza pamätná izba venovaná tomuto spisovateľovi a národovcovi a fara, kde sa uskutočnilo stretnutie Ľudovíta Štúra, Jozefa Miloslava Hurbana a Michala Miloslava Hodžu v súvislosti s uzákonením spisovnej slovenčiny. Na cintoríne sme sa poklonili pamiatke tejto osobnosti pred mohylou, ktorej autorom je významný slovenský architekt Dušan Jurkovič. Neobišli sme ani evanjelický chrám. Jeho históriu nám priblížila sestra Joríková, ktorá vo svojom príbytku aj s rodinou pripravila chutné pohostenie.
Po obede naša cesta viedla k mohyle generála Milana Rastislava Štefánika v Brezovej pod Bradlom. Aj keď počasie nebolo priaznivé a počas celého dňa nás sprevádzala hmla, náš Otec nebeský bol s nami a Jemu vďačíme za šťastný návrat domov. Poďakovanie patrí aj sestre Ľudmile Mešinovej z nášho cirkevného zboru, ktorá pochádza z Hlbokého a jej rodina sa nám s láskou venovala.

Mgr. Marta Gašparová